Konkursy Drukuj Zapisz

Konkurs historyczno-plastyczny

Zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie historyczno-plastycznym "Poczet królów i książąt polskich w moich oczach".


Rok 2023, z racji ważnych rocznic historycznych, zyskał kilku wybitnych patronów. 

W poprzednim roku szkolnym 2022/23 uczciliśmy 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.

W tym roku przypada również 185. rocznica urodzin i 130. rocznica śmierci Jana Matejki. Senat Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając twórczość tego artysty oraz jego działalność publiczną 

i patriotyczną, ustanowił rok 2023 rokiem Jana Matejki. Nasza szkoła włącza się w obchody roku Matejki i proponuje uczniom Zespołu Szkół w Kamionce udział w konkursach poświęconym polskiemu artyście.

Konkurs historyczno-plastyczny ,,Poczet królów i książąt polskich w moich oczach” adresowany jest do dwóch grup wiekowych: uczniów klas IV-V (Kategoria wiekowa I) i uczniów klas VI-VIII (kategoria wiekowa II). Przedmiotem tej części konkursu jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej dowolnie wybrany wizerunek władcy z ,,Pocztu królów i książąt polskich” Jana Matejki. Prace w formacie A3 lub A4, w dowolnej (płaskiej) technice plastycznej należy dostarczyć do 12 grudnia do pani Agnieszki Rodak.

Druga część to konkurs wiedzy dla uczniów klas V-VIII, nt. wybranych władców 

z ,,Pocztu królów i książąt polskich” Jana Matejki oraz okoliczności powstania portretów tworzących ten ,,Poczet”. Chęć przystąpienia do konkursu należy zgłosić do 4 grudnia 2023 r. do pani Agnieszki Rodak. Konkurs zostanie przeprowadzony 14 grudnia 2023 r.

Rozstrzygnięcie obydwu konkursów nastąpi 19 grudnia 2023 r. Dokładnych informacji udziela pani Agnieszka Rodak. Szczegółowy regulamin z zakresem tematycznym, wykazem zalecanych materiałów znajduje się w załączniku.

Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do udziału!

Autor: Mazur Marcin
Powrót
Lapop
E-dziennik
rekrutacja
Rekrutacja
mlegitymacja
mLegitymacja
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
Film na telefonie
video
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV