Konkursy Drukuj Zapisz

Ogólnopolskie Olimpiady (nie tylko) dla Mistrzów

Instytut Rozwoju Oświaty ogłasza Ogólnopolskie Olimpiady (nie tylko) dla Mistrzów 2022 i zaprasza do wzięcia w niej udziału wszystkich uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) chcących sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę.


Olimpiady charakteryzują się ciekawą, oryginalną formułą, która pozwoli uczniom wykazać się umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, formułowania wniosków oraz wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Olimpiady zostaną zorganizowane z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i historii.

Najbliższe olimpiady odbędą się w dniach:

  • 05.12.2022 r. - język polski,
  • 06.12.2022 r. - matematyka,
  • 07.12.2022 r. - język angielski,
  • 08.12.2022 r. - historia.

Olimpiady z języka polskiego, z języka angielskiego oraz historii składać się będą z kilku tekstów. Dla każdej klasy przeznaczony zostanie osobny test, a zagadnienia w nim zawarte będą dostosowane do wieku i możliwości percepcyjnych ucznia.

Olimpiada z matematyki składać się będzie z kilku rozbudowanych zadań, których celem będzie doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, ścisłego, precyzyjnego i logicznego myślenia oraz poprawnego wyciągania wniosków.

Najlepsi uczniowie startujący w olimpiadach organizowanych przez Instytut Rozwoju Oświaty zostaną uhonorowani dyplomami laureata i wyróżnienia oraz atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania, potwierdzający jego udział w ogólnopolskiej olimpiadzie.

Każdy szkolny koordynator olimpiady otrzyma zaświadczenie potwierdzające współorganizację ponadprogramowej, ogólnopolskiej olimpiady. Szkoły, które zgłoszą najwięcej uczestników zostaną nagrodzone dyplomem grawerowanym.

Udział uczniów w olimpiadzie jest płatny 14 zł  za udział w olimpiadzie z jednego przedmiotu.

Więcej informacji na stronie www.iro.edu.pl

Uczniów chętnych do udziału w olimpiadzie z wybranego przedmiotu (lub przedmiotów)

Proszę o zgłoszenie swojego udziału i wpłatę do 14 listopada 2022 roku do pani Iwony Wojciechowskiej.

plakat_IRO

 

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
Lapop
E-dziennik
rekrutacja
Rekrutacja
mlegitymacja
mLegitymacja
Okulary na dokumencie
do pobrania
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
Film na telefonie
video
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV