WOŚP Drukuj Zapisz

Kolejny finał WOŚP w Kamionce

Emocje powoli opadają. Trwa jeszcze zliczanie przekazanych przez Państwa pieniędzy i odbieranie ostatnich "fantów" z licytacji na rzecz WOŚP, wkrótce opublikujemy oficjalną zebraną kwotę i reportaż z niedzieli (przygotowywany przez Bogusława Dobosza), ale już teraz możemy odtrąbić sukces.


Dzięki zaangażowaniu wielu osób zorganizowaliśmy wydarzenie, które odbija się szerokim echem w Gminie i poza nią.

I Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły przerósł nasze najśmielsze oczekiwania jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych drużyn. Mecze fazy pucharowej przyniosły moc przeżyć, a gra zawodników była na najwyższym poziomie. Sędziowie, panie Eliza Wiącek, Urszula Kuchciak-Smyk oraz pan Sławomir Szwargoliński, mieli parę twardych orzechów do zgryzienia, ale rywalizacja przebiegała w duchu fair-play i bez negatywnych emocji. W tym miejscu słowa uznania należą się Panu Dyrektorowi Michałowi Nerlo, który przyznawał i zatwierdzał punkty zdobywane przez drużyny za poszczególne mecze i trafnie komentował rozgrywki oraz uczniom klasy VI b, którzy pełnili funkcję sędziów liniowych, a podziękowania przekazuję również Pani Annie Białek za zasponsorowanie nagród.

W wieczornej części szkolnego finału WOŚP zaprezentowały się utalentowane zespoły: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kamionce, chór Belcanto z Zespołu Szkół w Kamionce, panie z KGW w Kozłówce, zespół wokalny "Twist" oraz Kapela Ludowa To i Owo. Występy w całość złożyła niezastąpiona Pani Agnieszka Kruczek a o klimatyczne oświetlenie zadbał Bogusław Dobosz.

W przerwach między występami artystycznymi odbyły się licytacje, przeprowadzone przez niesamowitego Pana Mateusza Mądro - dzięki jego smykałce do prowadzenia aukcji, przekazali Państwo ponad 6 tysięcy na rzecz WOŚP.

Nie mogło również zabraknąć strawy dla ciała - KGW Same Chłopy, Nowoczesne Kury Domowe •KGW Kamionka• oraz Pan Sławomir Dudziak zaserwowali pyszną kawę, hot-dogi, popcorn i grochówkę, a dzięki dobrym duchom szkoły znalazła się również herbata, woda i coś słodkiego do kawy.

Pani Dominika Wałach oraz Pan Marcin Mazur zajęli się zapleczem techniczno-organizacyjnym, a Pani Danuta Pulińska-Grzelak czuwała nad bezpieczeństwem.

O atrakcje dla naszych najmłodszych gości zadbali uczniowie z klas VI a i VI b - dzieciaki miały do swojej dyspozycji niesamowity tor przeszkód. Były takie, które chciały bez końca po nim biegać i najchętniej zostały na całą noc, albo i dłużej.
 
W tym roku nasz finał wyszedł również poza szkolne mury. Dzięki zaangażowaniu Pani Ilony ze Strefy Cięcia klienci mogli skorzystać z usług jej salonu w niedzielę, a cały dochód, w kwocie prawie 900 zł, trafił do naszej sztabowej skarbonki.
 
I wreszcie, last but not least, wszystko zawsze zaczyna się od wolontariuszy - w tym roku 16 uczniów z klas VII i VIII zaangażowało się w akcję zbiórki na rzecz WOŚP, a środki przez nich zebrane skrupulatnie policzyły nauczycielki dyżurujące tego dnia w szkole, panie: Renata Daniewska, Agnieszka Karwat, Urszula Ciotucha, Emilia Szydłowska, Małgorzata Nerlo, Gabriela Zbita, Katarzyna Krupa, Iwona Samsel, Beata Wesołowska, Lidia Daniewska.

Jako tegoroczna szefowa sztabu dziękuję wszystkim z całego serca za zaangażowanie, przekazane środki i "fanty" na licytacje, poświęcony czas i energię. Gramy razem do końca świata i jeden dzień dłużej! 

Urszula Zarzycka


 

Autor: Urszula Zarzycka
Powrót
Lapop
E-dziennik
mlegitymacja
mLegitymacja
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
Dziecko przed laptopem
zdalne nauczanie