Aktualności Drukuj Zapisz

Wizyta żołnierzy w Zespole Szkół w Kamionce

W ubiegły wtorek, 28 maja 2024 r. w ramach współpracy jednostki wojskowej z organizacjami pozarządowymi, odbyło się spotkanie żołnierzy z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej z młodzieżą z klas siódmych i ósmej. Celem wizyty było przeprowadzenie trzech szkoleń. Pierwsze dotyczyło udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym.


Uczniowie ćwiczyli wzywanie pomocy i resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalnym fantomie. Kolejne ćwiczenia polegały na zakładaniu opatrunków na rany i opasek uciskowych przy dużych krwotokach żylnych i tętniczych. Ostatnim szkoleniem było zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią strzelecką. Młodzież poznała podstawowe części składowe broni, przyjmowanie postawy strzeleckiej i prawidłowe zgranie przyrządów celowniczych. Na zakończenie spotkania, szkolący zaprezentowali przenośny defibrylator i wyposażenie każdego żołnierza w pakiet medyczny.

Autor: Sławomir Szwargoliński
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja