Aktualności Drukuj Zapisz

Prelekcja policji na temat bezpieczeństwa w sieci dla uczniów klas VII i VIII

W środę 13 marca naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Policji z Policja Lubartowska, aby przeprowadzić z uczniami klas VII i VIII prelekcję na temat bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.


Podczas spotkania Policjanci omówili problem cyberprzemocy oraz zwrócili uwagę na rodzaje przestępstw i wykroczeń, które najczęściej popełniane są w Internecie. Podkreślona została waga odpowiedzialności za podejmowane w sieci działania oraz na niepodważalne prawo człowieka do własnego wizerunku. Uczniom została szczególnie zwrócona uwaga na zamieszczanie w Internecie obraźliwych komentarzy, podszywanie się pod innych, niewłaściwe posty, wykorzystywanie wizerunku innej osoby bez jej zgody, nawoływanie do czynów zabronionych. Młodzież została także szczegółowo poinformowana o zagrożeniach, jakie czyhają na nich podczas m.in. gier online.
Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczyli uczniom upominki w postaci smyczy do kluczy z nadrukowanym profilaktycznym napisem.

Autor: Mazur Marcin
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja