Aktualności Drukuj Zapisz

Eliminacje powiatowe 42. Małego Konkursu Recytatorskiego

We wtorek, 30 maja 2023 r., w Domu Kultury w Kocku odbyły się eliminacje powiatowe 42. Małego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Naszą szkołę w konkursie powiatowym reprezentowało dwóch uczniów z klas ósmych: Krystian Malesa i Filip Szysiak. e powiatowym reprezentowało dwóch uczniów z klas ósmych: Krystian Malesa i Filip Szysiak.


Celem 42. Małego Konkursu Recytatorskiego jest m.in. podtrzymywanie i upowszechnianie idei kultury języka oraz kultury żywego słowa, a także promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą i poezją wśród dzieci i młodzieży. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 38 recytatorów ze szkół podstawowych z powiatu lubartowskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Jury, oceniając prezentację, brało pod uwagę wybór i dobór tekstu, dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas VII-VIII przyznano jedną nagrodę i dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień otrzymał Filip Szysiak z klasy VIIIc. Serdecznie gratulujemy!

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=580424297562754&set=pcb.580427544229096

Autor: Mazur Marcin
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja