Aktualności Drukuj Zapisz

Informacja dotycząca niedawnego wycieku danych

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie oraz Rodzice, w związku z niedawnym dużym wyciekiem danych (podamy link do artykułu w rozwinięciu), narażone mogą być Wasze dane osobowe oraz inne poufne informacje przechowywane w systemach: vulcan.net ,facebook.com, allegro.pl, gov.pl, poczta.onet.pl, poczta.wp.pl, online.mbank.pl, ingbank.pl, x-kom.pl czy morele.net. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło proste narzędzie do sprawdzenia, czy Wasze dane znalazły się w tym wycieku (link również w rozwinięciu).


Artykuł w którym szczegółowo opisano problem - tutaj

https://bezpiecznedane.gov.pl - link do sprawdzenia czy nasze dane poufne nie dostały się w niepowołane ręce(wymagany profil zaufany);

https://haveibeenpwned.com/ - dodatkowa strona przydatna do weryfikacji Waszego adresu.

Nawet jeśli waszego adresu nie ma na liście to aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo Waszych danych, zalecamy Wam podjęcie kilku ważnych kroków. Prosimy o wykonanie następujących czynności:

  1. Zmień hasło: Zaloguj się na swoje konta na Vulcanie oraz Poczcie i zmień swoje hasło natychmiast. Upewnij się, że nowe hasło jest unikalne i silne, zawierające kombinację małych i dużych liter, cyfr oraz znaków specjalnych. Nie używaj tych samych haseł na różnych platformach.

  2. Sprawdź swoje konto: Po zmianie hasła, dokładnie sprawdź swoje konto na Vulcanie oraz Poczcie. Sprawdź historię logowań, aktywność konta i ewentualne nieprawidłowości. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podejrzane działania, natychmiast zgłoś to swojemu nauczycielowi lub administratorowi.

  3. Zachowaj ostrożność: Bądźcie świadomi i ostrożni w przypadku otrzymywania podejrzanych wiadomości e-mail, zwłaszcza tych proszących o podanie poufnych informacji. Nie udostępniajcie swoich danych osobowych lub informacji logowania na żądanie nieznanych lub podejrzanych źródeł.

  4. Monitorujcie swoje konto: Regularnie sprawdzajcie swoje konto na Vulcanie oraz Poczcie w celu monitorowania ewentualnych zmian lub nieprawidłowości. Jeśli zauważycie coś niepokojącego, jak zmiana danych osobowych lub nieznane wiadomości, natychmiast zgłoście to odpowiednim osobom.

 

 

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja