Aktualności Drukuj Zapisz

Nasi uczniowie na Ogólnopolskich Mistrzostwait.com

7 października 2022 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanych po raz pierwszy Ogólnopolskich Mistrzostwait.com. Zmagania odbywały się w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Konkurs był rozgrywany w 6 dywizjach: Programowanie, Creative, Mechanik IT, Cyberbezpieczeństwo, druk 3D oraz Robotyka. Finał ogólnopolski poprzedziły konkursy półfinałowe, które miały miejsce 30 września 2022 r. Wzięło w nich udział 2201 zespołów dwuosobowych z całej Polski. Nasi uczniowie: Aleksander Jóźwiak i Adam Nerlo z klasy VIII a uzyskali awans do finału w kategorii Cyberbezpieczeństwo, a Paweł Siwek i Filip Owsianik z kl. VIII c uzyskali awans w kategorii Creative. W finale wzięło udział 58 zespołów dwuosobowych.
Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji związanych z technologią informacyjną: spotkania ze znanymi Youtuberami, prezentacje najnowszych gier komputerowych, sprzętu komputerowego i oprogramowania. Uczestnicy mogli również doświadczyć jazdy na symulatorze samochodu ciężarowego. Niezapomnianą atrakcją była podróż w obie strony pociągiem Intercity oraz podziwianie polskich miast, w tym stolicy Warszawy.
Po konkursie chłopcy zapowiedzieli, że już zaczynają przygotowania do kolejnej edycji konkursu, który mocno zmotywował ich do zdobywania wiedzy w ramach technologii informacyjno- komunikacyjnej, budowania komputerów i gier komputerowych.
Link do strony konkursu: https://mistrzostwait.com/

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja