Aktualności Drukuj Zapisz

Festyn promujący ideę krwiodawstwa pod hasłem „Twoja kropla krwi ratuje ludzkie życie”

11 czerwca w Zespole Szkół w Kamionce odbył się festyn promujący ideę krwiodawstwa pod hasłem „Twoja kropla krwi ratuje ludzkie życie”. Impreza była okazją do podsumowania dotychczasowych akcji, które odbywają się systematycznie na terenie szkoły i dały efekt w postaci zebrania około 67 litrów bezcennego daru.


Atrakcje przygotowano nie tylko dla krwiodawców, ale całej społeczności lokalnej. Uczestnicy mogli obejrzeć spektakl Szkolnego Koła Teatralnego, wziąć udział w Festiwalu Kolorów, pozjeżdżać na dmuchańcu, posilić się myśliwską grochówką, kiełbaską z grilla, a na deser spróbować wypieków pań z Nowoczesne Kury Domowe •KGW Kamionka•. Pokazy sprzętu zorganizowali strażacy z lokalnych OSP oraz lubelscy terytorialsi. W trakcie całego festynu Szkolny Klub Wolontariat "Strażnicy Dobra" prowadził charytatywną zbiórkę w ramach akcji Pola Nadziei oferując najmłodszym malowanie twarzy i usługę fotobudki.
Na zakończenie imprezy wręczono nagrody w konkursach i podziękowano szerokiemu gronu osób zaangażowanym w organizację cyklu zbiórek. W symboliczny sposób wyrażono solidarność z osobami z Ukrainy przebywającymi na terenie gminy Kamionka odpalając race w biało-czerwonych i niebiesko-żółtych barwach.
Dziękujemy za współpracę wszystkim partnerom!
Klub HDK PCK przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Lublinie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, OSP Kozłówka, Jarosław Krupka, Centrum Kultury w Kamionce, Szkolny Klub Wolontariatu "Strażnicy Dobra", Koło Łowieckie nr 33 Lis w Lubartowie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, OSP KSRG Kamionka

Reportaż fotograficzny autorstwa ucznia kl. VII a, Bogusława Dobosza.

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja