Aktualności Drukuj Zapisz

20 rocznica nadania imienia szkole

15 listopada obchodziliśmy XX rocznicę nadania imienia naszej Szkole - imieniem Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego


15 listopada 2001 r. nasza szkoła otrzymała imię Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Już 29 marca 2001 r. na posiedzeniu połączonych Rad Rodziców Zespołu Szkół podjęto decyzję o wyborze patrona spośród 14 kandydatów, wśród których znaleźli się m.in. Aleksander Zamoyski czy Henryk Sienkiewicz. Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia 2 kwietnia 2001 r. złożono stosowny wniosek do Rady Gminy, która uchwałę w tej sprawie podjęła 28 czerwca 2001 r.

20 lat temu odbyła się uroczystość, na którą czekała cała społeczność szkolna. Rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Kamionce. W trakcie mszy Arcybiskup Lubelski Józef Życiński dokonał poświecenia sztandaru szkoły.
Po mszy nastąpił przemarsz ulicami Kamionki do budynku szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Nastąpiło wówczas odsłonięcie i poświecenie tablicy pamiątkowej, a na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna.

Podczas akademii przedstawiono uzasadnienie decyzji wyboru patrona oraz został odczytany akt nadania Zespołowi Szkół w Kamionce imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Dzisiejszy dzień był okazją do uroczystego przypomnienia tamtego wydarzenia. Uczniowie przywołali przesłanie Patrona i upamiętnili 103. rocznicę odzyskania niepodległości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym oraz nauczycielom, którzy ich przygotowali, tym bardziej, że ze względu na obostrzenia, zaprezentowali swoje talenty trzykrotnie.
 
Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
WOŚP
WOŚP
Lapop
E-dziennik
mlegitymacja
mLegitymacja
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
Dziecko przed laptopem
zdalne nauczanie