Aktualności Drukuj Zapisz

Spotkanie z filatelistą

We wtorek 12 października b.r. uczniowie z klas I a i II b uczestniczyli w spotkaniu z filatelistą, panem Andrzejem Żeromskim, które odbyło się w świetlicy szkolnej.


Rok 2021-  ogłoszony  rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego,  obfituje w ważne wydarzenia, związane z postacią Patrona naszej szkoły.

             We wrześniu odbyła się uroczystość beatyfikacji Księdza  Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Patrona naszej szkoły.

W dniu 15 listopada obchodzić będziemy uroczystość  20- lecia  nadania  Zespołowi Szkół w Kamionce, imienia Księdza  Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji, za zgodą Dyrekcji Zespołu Szkół w Kamionce,  pan Andrzej Żeromski -  Prezes Koła Polskiego Związku  Filatelistów   w Lubartowie, przygotował tematyczną wystawę filatelistyczną poświęconą  Patronowi  naszej szkoły.

We wtorek 12 października b.r. uczniowie z  klas I a i II b uczestniczyli   w spotkaniu z filatelistą, panem Andrzejem Żeromskim, które odbyło się w świetlicy szkolnej.  Podczas spotkania dzieci  dowiedziały się, czym właściwie jest filatelistyka, jak można klasyfikować kolekcje znaczków pocztowych,  zapoznały się z warsztatem filatelisty, poznały specjalistyczny sprzęt stosowany przez filatelistów i obejrzały wybrane zbiory znaczków naszego Gościa.

Dzieci wymieniały się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kształtów znaczków, ich  tematyki, pochodzenia i roku wydania.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci.

Na zakończenie spotkania,  uczniowie zachęceni przez naszego Gościa do rozpoczęcia przygody z kolekcjonowaniem znaczków, otrzymali pakiety filatelistyczne, które być może staną się początkiem niezwykłych zbiorów.

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja