Aktualności Drukuj Zapisz

Wycieczka edukacyjna Szlakiem ginących zawodów

14 września nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych udali się na wycieczkę edukacyjną Szlakiem ginących zawodów. W Bęczynie odwiedziliśmy pracownię garncarza. Oglądaliśmy kolekcję dawnych naczyń i wysłuchaliśmy historii ich powstania. Dzieci obserwowały pokaz pracy garncarza, a potem każde próbowało ulepić swój garnek. Łatwo nie było … .


Następnym punktem programu był Wojciechów. Odwiedziliśmy Muzeum kowalstwa oraz Izbę pamięci, które mieszczą się w unikalnej w skali Lubelszczyzny Wieży Ariańskiej. Dużym przeżyciem dla dzieci była wizyta w nadal czynnej kuźni oraz obserwacja pracy kowala. Na koniec wycieczki – Pszczela Wola i wizyta w Owadolandii, gdzie na ścieżce edukacyjnej podziwialiśmy ogromne repliki owadów. Jednak najwięcej emocji dostarczyło dzieciom spotkanie z żywymi owadami, które można było dotknąć i przyjrzeć się z bardzo bliska. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na powietrzu, więc w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii.

Przygotowała B. Wesołowska

 

 

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
Lapop
E-dziennik
mlegitymacja
mLegitymacja
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
Dziecko przed laptopem
zdalne nauczanie
Film na telefonie
video