Aktualności Drukuj Zapisz

„Myślę, więc nie śmiecę”

Ogólnopolska 28. Akcja Sprzątania Świata – Polska odbyła się w tym roku pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W naszej szkole zrealizowana była w dwóch turach. Pierwsza w dniu 17.09.2021 r. - uczniowie wszystkich oddziałów posprzątali teren wokół szkoły, przy drodze głównej oraz przy miejskich uliczkach, boiskach, placach zabaw. Natomiast 27.09.2021 r. odbyła się kolejna część akcji przy współpracy z Zespółem Lubelskich Parków Krajobrazowych - Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie oraz Centrum Kultury w Kamionce.


Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią zostali przewiezieni meleksem przez Pana Mikołaja Lazora, dyrektora Centrum Kultury w Kamionce, do Nasutowa. Tam Państwo z OZ Lubartów ZLPK zaprowadzili nas na teren Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego w celu uprzątnięcia dzikiego wysypiska. Dziewięć bardzo ciężkich worków zostało zapakowanych na samochód, a my udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Pan Michał Zieliński z OZ Lubartów ZLPK nauczył uczniów jak prawidłowo rozpalać ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski, ziemniaki a nawet i pierogi. Kiedy wszyscy już uzupełnili zużyte podczas sprzątania kalorie, wyruszyliśmy na spacer przez las. W trakcie tej wędrówki Pan Michał ciekawie opowiadał o organizmach leśnych, zarówno roślinnych jak i zwierzęcych. Mówił o ich przystosowaniach do życia w danych warunkach, funkcjonowaniu, pochodzeniu, walce o przetrwanie itd.

Ten poniedziałkowy czas spędziliśmy bardzo pożytecznie pomagając naszej planecie ale też miło i przyjemnie. Dziękujemy za współpracę Panu Dyrektorowi Mikołajowi Lazorowi oraz Państwu z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych - Ośrodka Zamiejscowego w Lubartowie.

Opracowanie tekstu: Beata Szypulska

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja