Aktualności Drukuj Zapisz

Sala Integracji Sensorycznej w naszej szkole!

W naszej szkole zorganizowaliśmy salę do zajęć integracji sensorycznej.

Wyobraź sobie, że jesteś na mocno kołyszącej się łódce, na której bardzo głośno gra muzyka, jest środek wakacji, ostre słońce, jest gorąco i duszno. Do tego jest mało miejsca i jest tłoczno, a koleżanka czy kolega obok użył właśnie mocnych perfum od których natychmiast boli Cię głowa. Co czujesz? Czy dla Ciebie to wizja idealnych wakacji, czy koszmar? Jak długo jesteś w stanie funkcjonować w takich warunkach?
 
To, w jaki sposób widzimy, słyszymy, czujemy swoje ciało, zapachy, smaki, jaką mamy równowagę i postawę ciała wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Każdy z nas ma inny profil sensomotoryczny, tzn. że każdy z nas jest inny pod względem tego jak odbieramy otaczający nas świat.
 
Są dzieci, które mają problem ze skupieniem uwagi, bo w klasie jest za jasno, za głośno, za bardzo czują zapachy, drażni ich dotyk, przeszkadzają metki od ubrań. Są dzieci, które cały czas wiercą się na krzesełku, bo nie mogą wytrzymać siedząc w jednej pozycji z powodu zaburzeń posturalnych. Są dzieci, które mają problem z przetwarzaniem bodźców wzrokowych i słuchowych, co automatycznie przekłada się na ich umiejętność czytania i pisania. Są dzieci, które nie mogą skupić się na lekcji, bo to, że w klasie lata mucha, jest dla nich tak samo ważne jak to, co mówi nauczyciel. Są dzieci, które mają problem z łapaniem i kopaniem piłki i zawsze jako ostatnie zostaną wybrane przez rówieśników do drużyny, a większość WF-ów przesiedzą na ławce. Są takie dzieci i nie jest to ich wina. Mają one problemy w zakresie integracji sensorycznej, z którymi należy pracować.
 
W naszej szkole zorganizowaliśmy salę do zajęć integracji sensorycznej. Jest ona bardzo bogato wyposażona. Od przyszłego roku szkolnego ruszamy z zajęciami, które będą pomagać dzieciom w lepszym odbiorze otaczającej rzeczywistości, co przekładać się będzie na ich lepsze funkcjonowanie w roli ucznia. Zachęcamy Państwa do skorzystania z zajęć integracji sensorycznej, które są dla dzieci nie tylko korzystne, ale i bardzo atrakcyjne! Szczegółowe informacje pojawią się pod koniec sierpnia – zaprosimy wtedy wszystkich zainteresowanych na spotkanie organizacyjne, na którym postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.
 
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z testów wytrzymałościowych:
 
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej
 
Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja