Aktualności Drukuj Zapisz

Uczniowie klas drugich odwiedzają Muzeum Wsi Lubelskiej

21 czerwca uczniowie klas drugich zwiedzali Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie dowiedzieli się, jak wyglądało życie ludzi na wsi i w miasteczku ponad sto lat temu. Duże zainteresowanie wzbudziły obiekty przeniesione do skansenu z naszej gminy: stodoła z Kamionki i areszt z Samoklęsk.


Drugoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej „Szlakiem ginących zawodów". Odwiedzili kuźnię, w której obserwowali pracę kowala. U powroźnika własnoręcznie ukręcili powrozy. W młynie dowiedzieli jak dawniej wyglądała praca młynarza. Wycieczka była też okazją do integracji międzyklasowej.

Autor: Zespół Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Powrót
rekrutacja
Rekrutacja
Lapop
E-dziennik
Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości
Konkursy LKO
Konkursy LKO
Okulary na dokumencie
do pobrania
Zdjęcie piłek sportowych
Sport
Książka z latającymi literami
biblioteka
Dzieci jedzące obiad
stołówka
książka z tabletem w tle
wirtualna
kronika
ZSKAMIONKA TV
ZSKAMIONKA TV
mlegitymacja
mLegitymacja